Jesteśmy integratorem robotów przemysłowych
O nas
Nexport to zespół specjalistów i ekspertów, dzięki którym integrujemy roboty przemysłowe i coboty w procesach produkcyjnych i logistyczny
Integrujemy roboty przemysłowe z różnymi systemami i komponentami renomowanych producentów, w celu stworzenia kompletnego stanowiska zrobotyzowanego. Podczas robotyzacji procesów produkcyjnych łączymy różne elementy stanowiska, takie jak: roboty, kontrolery, sensory, oprogramowanie i inne urządzenia. Wszystko po to, aby stworzyć spójną, zintegrowaną całość, której zadaniem będzie wykonanie określonych czynności w procesie produkcyjnym czy logistycznym.
Przede wszystkim, w pracy z naszymi klientami staramy się zawsze sprostać ich oczekiwaniom, dopasowując sprzęt i technologię do realnych potrzeb. Dlatego też, dobieramy rozwiązania tak, żeby pozwalały zachować elastyczność i możliwość reakcji z uwagi na zmiany jakie zachodzą w procesach wewnątrz firmy. Dzięki takiemu podejściu nasi klienci mają pewność, że wdrażane rozwiązania zwiększą produktywność i wydajność produkcji.
Robotyzujemy produkcję z myślą o budowaniu przewagi rynkowej naszych klientów
Mając na uwadze potrzeby klientów, robotyzujemy produkcję z myślą o optymalizacji procesów, zwiększeniu wydajności, obniżeniu kosztów pracy, a także zwiększenie bezpieczeństwa pracowników.
Robotyzacja pozwala na automatyzację procesów i wykonywanie zadań szybciej i dokładniej niż człowiek. W rezultacie, firma może zwiększyć swoją wydajność, co prowadzi do obniżenia kosztów produkcji i zwiększenia zysków. Wprowadzenie robotyzacji może pomóc firmie zwiększyć jej konkurencyjność. Zarówno poprzez zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów, poprawę jakości jak i szybszą reakcję na zmieniające się potrzeby rynku. Robotyzacja procesów może pomóc w zwolnieniu pracowników z powtarzalnych zadań i wykorzystać ich umiejętności do skomplikowanych i kreatywnych czynności.
Dlatego jako integrator robotów przemysłowych uważamy, że najważniejszym etapem w tworzeniu skutecznych systemów zrobotyzowanych jest zrozumienie procesu, wybór odpowiednich komponentów i przeprowadzenie wdrożenia w sposób płynny.
Co więcej wieloletnie doświadczenie pracy w przemyśle oraz rozumienie mechanizmów funkcjonowania procesów wytwarzania pozwalają wdrażać roboty zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa.
Integrujemy roboty przemysłowe i wdrażamy je w procesach
- opracowujemy technologię – po pierwsze oceniamy obszary firm pod kątem zastosowania robota. W efekcie wraz z klientem i dostawcami technologii opracowujemy szczegółowy proces technologiczny, założenia i KPI oraz rekomendujemy rozwiązania.
- tworzymy projekt – po drugie projektujemy stanowisko z robotem na podstawie potrzeb klienta, danych z procesu, dostępnych technologii oraz własnych doświadczeń. Co więcej wizualizujemy przestrzeń z robotem, a następnie modelujemy proces i testujemy go w środowisku wirtualnym, po to by uniknąć błędów we wdrożeniu.
- budujemy stanowisko – po trzecie komponujemy niezbędne zasoby: ramię robota z systemem sterującym, osprzęt dobrany do procesu wytwarzania, systemy wygrodzenia, aby następnie zainstalować wszystkie elementy w docelowym miejscu.
- wdrażamy proces – po czwarte uruchamiamy instalację, testujemy proces, osiągamy założenia projektowe, szkolimy operatorów i załogę, a następnie wspieramy klientów podczas pracy z robotem.
i technologię
i optymalizujemy proces
Zespół
W procesie integracji robota przemysłowego i wdrożenia procesu zrobotyzowanego niezbędny jest doświadczony zespół specjalistów
Niewątpliwie do procesu integracji robotów przemysłowych niezbędny jest zespół specjalistów o różnorodnych umiejętnościach i predyspozycjach. Przede wszystkim, nasz team to grupa osób zarówno posiadających wiedzę techniczną i doświadczenie w integracji robotów przemysłowych. Ponadto, nasz zespół posiada umiejętności w zarządzaniu projektami wdrożeniowymi. W efekcie w zespole integrującym roboty współpracują m. in.:
- Robotyk: osoba, która odpowiada za wybór robota, a następnie konfiguracje go i programuje.
- Automatyk: osoba zajmująca się projektowaniem, programowaniem i uruchamianiem urządzeń i systemów automatyki, które pozwolą na sterowanie i monitorowanie procesów przemysłowych.
- Programista: osoba, która jest odpowiedzialna za tworzenie oprogramowania, tak aby sterowanie robotem było intuicyjne i możliwe z pozostałymi systemami.
- Konstruktor: osoba, która wykonuje dokumentację techniczną i odpowiada za projekt stanowiska.
- Monter: odpowiada natomiast za montaż robota, budowę wygrodzenia i realizację stanowiska.
- Elektryk: osoba, która projektuje i instaluje systemy zasilania i sterowania dla robota.
- Projektant systemów bezpieczeństwa: odpowiada za zaprojektowanie systemu, który będzie chronił użytkowników przed urazami lub szkodami w czasie pracy.
- Specjalista ds. testów: osoba, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie testów, po to by sprawdzić, czy robot działa poprawnie i czy jest bezpieczny w użyciu.
- Analityk finansowy: specjalista, odpowiadający za wykonanie analizy opłacalności i stopy zwrotu z inwestycji. Opracowuje modele biznesowe i odpowiada za montaż finansowy projektu.
- Kierownik projektu: osoba, która ma doświadczenie w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialna za nadzorowanie procesu integracji robota, koordynowanie pracy zespołu oraz zapewnienie, że projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem i budżetem.
Oprócz tego, w zależności od skali projektu i potrzeb klientów, do integracji angażujemy również innych specjalistów. Oczywiście, pośród których są: inżynierowie spawalnictwa, logistycy, lakiernicy, analitycy danych czy specjaliści od sztucznej inteligencji.